Online Araç Kiralama

Giriş Bilgisi

Giriş Tarihi

Dönüş Bilgisi

Dönüş Tarihi

Haberler ve Duyurular :

Kiralama Koşulları

Kiracı en az 2(iki) yıllık sürücü ehliyeti ve kendi adına düzenlenmiş geçerli bir kredi kartı sahibi olmalıdır. Kiralama yaşı en az 21 ( yirmibir ) dir. Üst grup araçlarda 25 ( yirmibeş ) dir. İlk defa kiralama yapacak olan müşterilerimizin kredi kartına ekonomik gruplarda 500,00TL ( beşyüztl ) orta gruplarda 1000TL, üst gruplarda 1500TL lüks gruplarda 2000TL ( beşyüztl ) ön provizyon uygulanır. Üst grup araçlarda bu miktar 2000 TL ( ikibintl ) dir. Günlük kiralamalarda 300 KM, aylık kiralamalarda 4.000 KM kullanım sınırı esastır.


TÜKETİCİ SÖZLEŞMESİ

Kiralama Bilgileri ve Genel Koşullar

Sürücü Belgesi : Kiracının ve aracı kullanacak tüm sürücülerin en az 2 yılını doldurmuş geçerli ehliyete sahip olmaları zorunludur.

City Oto Kiralama aracını kiralayan dışındaki 3. şahısların kullanımları, ancak sürücü belgesi ve kimlik bilgilerinin City Oto Kiralama yetkilisi tarafından kira sözleşmesine kaydı halinde mümkündür. Bu durumda ek sürücü için belirlenmiş ek bedel tahsil edilecektir.

Kiralama Yaşı

Kiracının yaşı ekonomik ve orta grup araçlar için en az 21 üst grup araçlar için en az 25 olmalıdır.

Süre

Kiralama süresi en az 1 gündür. 30 gün ve daha uzun süreli kiralama ihtiyaçlarınız için 0322 453 22 12 numaralı City Oto Kiralama çağrı merkezinden bilgi alabilirsiniz.

Uzatma

Önceden belirlenen kiralama süresinin uzatımı City Oto Kiralama' ın onayına bağlıdır. Toplam kiralama gün sayısı 24 saatlik periyotlar üzerinden hesaplanır ve 30 dakikayı aşan gecikmelerde ek gün ücreti tahsil edilir.

Ödeme Şekilleri

Ödemeler geçerlilikleri City Oto Kiralama tarafından kabul edilen kredi kartlarıyla yapılabilir. Ödeme yapılacak kredi kartı kiracıya ait olmalıdır. Seçilen ödeme türüne bakılmaksızın, yaklaşık kira bedeli araç teslimi sırasında tahsil edilecek, kesin hesaplama kira bitiminde yapılacaktır. City Oto Kiralama, gerekli gördüğü durumlarda, kira bedeline ek olarak, ek depozit alma hakkını saklı tutar.

Yakıt Uygulaması

Araçlar kiracıya kiracı istediği takdirde dolu depo(8/8 birim) ile teslim edilir ve kiracının da araç iadesinde dolu depo ile teslim etmesi gerekir. Aksi halde yakıt farkı %40 a varan değişik oranlarda hizmet bedeli eklenerek kiracıdan tahsil edilir.Bunun dışındaki durumlarda depo verildiği alınmak zorundadır.Yine farklı depo teslimlerinde yukarıda izah edilen ücretlendirme yapılır.

Güvenceler

Güvencelerin geçerlilikleri, trafik kaza tutanağı, hırsızlık, alkol, v.b. gerekli raporların ibraz edilmemesi ve/veya aracın alkol, uyuşturucu etkisi altında kullanılması ve/veya yasal hız sınırlarının aşılması e/veya asli kusurlu bulunması hallerinde kendiliğinden ortadan kalkar. Kiralayan mülkiyetinde bulunan araç, sözleşmenin arkasında geniş bir şekilde açıklanmış olan koşullara uyulması şartıyla, kiracıya önceden saptanan süre için verilmiştir.

Kiracı sözleşmeyi imzalamakla aracı hasarsız yedeği ile birlikte toplam 5 lastiğiyle mükemmel durumda, ilgili belgeler(Trafik Tescil Belgesi) ve tüm aksesuarlarıyla sağlam teslim aldığını, aksine bir anlaşmaya varılmadıysa sözleşmede yazılı olan gün ve saatte aldığı yerde geri vereceğini kabul eder. Kiralayan, kiracının kira sözleşmesi kurallarına aykırı araç kullandığının tespit edildiği herhangi bir zamanda araca el koyma hakkını saklı tutar.

Trafik Cezaları

Kiralama sırasında oluşabilecek trafik suçlarına ilişkin cezalar, kiracının sorumluluğundadır. Kiracının bu konudaki yükümlülükleri, kiralamanın bitimiyle ortadan kalkmaz. Ödenmeyen trafik cezaları hizmet bedeli eklenerek tahsil edilir.

Yurtdışına Çıkış

City Oto Kiralama araçları ile Türkiye sınırları dışına çıkılması yasaktır.

Ek Ürünler ve Diğer Hizmetler

Aşağıda belirtilmiş hizmetler, rezervasyon esnasında City Oto Kiralama yetkilisi tarafından onaylanması halinde ve ek ücret karşılığında temin edilir.

Port Bagaj

Rezervasyon esnasında ya da kiralamadan en az 24 saat önce haber verilmesi halinde günlük 40TL ek ücret karşılığında temin edilebilir. Port Bagajın çalınması güvence kapsamı dışındadır. Port Bagaj temini stoklarla sınırlıdır.

Çocuk Koltuğu

Rezervasyon esnasında ya da kiralamadan en az 24 saat önce haber verilmesi halinde günlük 15TL ek ücret karşılığında temin edilebilir.

Şoförlü Kiralama Hizmeti

Rezervasyon esnasında ya da kiralamadan en az 24 saat önce haber verilmesi halinde City Oto Kiralama ofislerinin bulunduğu merkezlerden şoförlü kiralama yapılabilir. 8 saate kadar olan şoförlük hizmeti karşılığında 140TL ek ücret tahsil edilir. Yabancı dilde şoförlük hizmeti için bu ücret 175TL dir. 8 saati aşan hallerde her ek saat başına 25TL tahsil edilir. Şehir dışı şoförlük hizmetlerinde konaklama ücreti ayrıca eklenir.

Tek Yönlü Kiralama

Aracın kiralama yapılan şehirden yine City Oto Kiralama ofislerinin bulunduğu farklı bir şehre iade edilmesi halinde başlayan ek ücret tahsil edilir. Rezervasyon yada kiralama esnasında ofisten fiyat alınması gerekmektedir.

Adrese Teslim ve Bırakma

City Oto Kiralama ofislerinin bulundukları merkezlerde istenilen adrese araç teslimi ve/veya bırakılması ek ücrete tabidir. Ek ücret ilgili adrese gidiş-dönüş toplam mesafe dikkate alınarak City Oto Kiralama personeli tarafından hesaplanacaktır.